Programy rozwojowe dla seniorów

Z wielką przyjemnością informujemy, że zostaliśmy laureatami konkursu: „Złoty Wiek. Granty aktywizacyjne na lokalne inicjatywy realizowane przez seniorów i dla seniorów”, współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

W ramach tego konkursu rozpoczęliśmy realizację zadania publicznego, polegającego na przeprowadzeniu cyklu szkoleń dla seniorów pt. „Q SOBIE, czyli odkrywanie siebie na nowo”.

Programy rozwojowe dla seniorów

Na naszych warsztatach pogłębiamy umiejętność przyglądania się, trafnego rozpoznawania i nazywania swoich emocji i uczuć. Pracujemy również nad schematami myślowymi i utrudnieniami z nich wynikającymi, a przede wszystkim nad ich pokonywaniem. Ważnym tematem jest też umiejętność określania własnych potrzeb i mówienia o nich oraz rozwój umiejętności uzyskiwania wsparcia od siebie i innych w realizacji potrzeb.

Tematem przewodnim jest tu identyfikacja własnych emocji, uczuć, przekonań i potrzeb, które w wieku emerytalnym najczęściej potrzebują przepracowania na nowo. Spotkania odbywają się w małych grupach i oparte są o metodę Davida Kolba, czyli uczenie się przez cykl: doświadczenie – refleksja – teoria – działanie. Proces edukacyjny zaprojektowany o cykl Kolba znacznie ułatwia rozwój uczestników o różnym poziomie dominacji poszczególnych stylów uczenia się i pozwala, aby każdy odnalazł dla siebie to, czego najbardziej potrzebuje. Pozwala też na nawiązanie interakcji między ludźmi, co ich aktywizuje i integruje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Edyta Czarnecka

Kontynuując, akceptujesz politykę plików cookies na naszej stronie. Więcej informacji

Zezwoliłeś nam na użycie plików cookies. Robimy to, aby dać Ci najlepsze wrażenia korzystania ze strony. Jeżeli będziesz kontynuować bez zmiany ustawień, lub klikniesz w przycisk "Akceptuję", pozwalasz nam na dalsze ich użycie.

Zamknij

Strona współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.