Coaching

Spośród wszystkiego, co ma wpływ na Twoją przyszłość, najważniejsza jesteś… Ty sama.

CZYM JEST LIFE COACHING?

Life coaching jest drogą – procesem, który inspiruje, prowokuje do myślenia i pomaga ułożyć na nowo to, co już wiesz i masz. Jest to to praca nad strategią najlepszego i najbardziej korzystnego dla Ciebie działania.
Life coaching ma na celu podniesienie jakości Twojego życia, poprzez świadomy rozwój i radzenie sobie z indywidualnymi trudnościami. Skupia się na osiąganiu celów osobistych, ustalaniu życiowej strategii, dbaniu o siebie, o swój rozwój, kreatywność, zdrowie, rodzinę, a także o relacje z innymi ludźmi.
To Twój moment, by stwierdzić czego chcesz, co Ci służy i co warto rozwijać, a co nie jest już wspierające i z czym powinnaś się pożegnać.

Istotą coachingu jest, że to TY decydujesz, w którą stronę chcesz iść, a coach jest jedynie Twoim towarzyszem. Wspiera Cię profesjonalnymi narzędziami, a Wasza relacja jest równa i oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu.
Droga do celu nie zawsze jest lekka i przyjemna, ale coach jest z Tobą po to, by na pewno była efektywna i prowadziła w kierunku wybranym przez Ciebie. Podąża on cały czas obok Ciebie, dbając o Twoje bezpieczeństwo i pytaniami zwracając uwagę na obszary, których do tej pory nie dostrzegałaś lub na które nie miałaś odwagi patrzeć.

Pierwszym krokiem coachingu jest dokładne określenie i doprecyzowanie Twojego celu. Dalsza praca coacha obejmuje wspieranie w usuwaniu przeszkód (głównie psychologicznych) w realizacji celu, w maksymalnym wykorzystaniu Twoich zasobów, w podejmowaniu świadomych decyzji. Dzięki temu masz pełną odpowiedzialność za proces ale i najwyższe poczucie kompetencji i sprawczości. 
Niektóre z założonych życiowych celów wymagają więcej, niż jednego spotkania z coachem. Według ICF (International Coach Federation) przeciętny proces coachingowy powinien trwać około 3 miesięcy.

Life Coaching obejmuje zwykle 5-10 spotkań, odbywających się średnio co 3/4 tygodnie i trwających ok. 1 godziny. Rozpoczyna się on wyznaczeniem celu i kończy w momencie jego realizacji przez klienta. 
Dzięki systematycznym spotkaniom odkryjesz, jaki powinien być proces Twojej zmiany. Dlatego zachęcamy Cię do skorzystania z oferty pakietów coachingowych, w których liczba sesji została dobrana tak, abyśmy zdążyli omówić wszystkie istotne dla Ciebie kwestie, zmotywować Cię do działania i ustalić kolejne jego kroki.

Zapraszam Cię na pierwsze BEZPŁATNE spotkanie.

Na nim sprawdzisz, czy coaching jest dla Ciebie
i czy odpowiada Twoim potrzebom?
Podczas spotkania chętnie odpowiem
na wszystkie nurtujące Cię pytania.
Może to właśnie coaching da Ci wsparcie,
jakiego właśnie teraz potrzebujesz?

Razem damy radę.

JAK WYGLĄDA PIERWSZE SPOTKANIE COACHINGOWE?

Przed spotkaniem przypomnę Ci jeszcze raz czym jest life coaching, a na początku opowiem Ci o tym kim jestem, w jaki sposób pracuję i jakich metod używam. Ustalimy komfortowe warunki wspólnej pracy, a następnie porozmawiamy o tym, z czym przychodzisz. Zaproszę Cię do pierwszej, krótkiej sesji, w czasie której będę zadawała Ci pytania, które pomogą sprawdzić jakiej zmiany chcesz dokonać, albo nad czym chcesz pracować.
Proces coachingowy opiera się na zaangażowaniu, szczerości i zaufaniu, dlatego bardzo ważne dla mnie jest, żebyś sprawdziła jak czujesz się w takiej formie pracy i abyśmy stwierdziły, czy jest między nami tzw. „nić porozumienia”.
Pod koniec sesji zdecydujesz jaki mały krok podejmiesz w kierunku swojego celu. To spotkanie ma Ci dać możliwość oceny, czy właśnie takiej formy pracy potrzebujesz i czy to właśnie ze mną chcesz wyruszyć w tę podróż.

OBSZARY DO PRACY LIFE COACHINGU:

life coaching

  • myśli, uczucia, emocje
  • poczucie własnej wartości
  • samoakceptacja
  • asertywność
  • pewność siebie
  • relacje, związki, komunikacja
  • zarządzanie swoimi zasobami
  • odnajdywanie własnej drogi
  • zarządzanie czasem
  • motywacja
  • duchowość
  • wolność finansowa
  • stres, konflikty
  • CZYM COACHING NIE JEST?

    • Coaching nie jest psychoterapią – skierowaną na diagnozę przeszłości i jej wpływu na aktualne zachowania. Jej głównym celem jest wyjaśnienie natury problemów klienta oraz pomoc w odnalezieniu właściwego kierunku. W jej trakcie psychoterapeuta daje klientowi wskazówki i sugestie, a więc jest tu dużo dyrektywności, czego nie ma w coachingu.
    • Coaching to nie trening indywidualny – czyli szkolenie konkretnej umiejętności w dopasowaniu do osobistych potrzeb w celu zwiększenie kompetencji klienta. Praktyka pokazuje, że cel, lub częściej problem, z którym zgłasza się klient, często okazuje się nie być ostatecznym celem, a więc trudno w tej sytuacji pracować nad nim.
    • Nie jest też mentoringiem, doradztwem, ani konsultingiem – procesami opierającymi się na uczeniu lub wsparciu mniej doświadczonego klienta przez lidera-eksperta posiadającego wiedzę. Mentor, czy doradca proponują gotowe warianty nowych działań i wspólnie z klientem poszukują sposobów ich wdrożenia, natomiast w coachingu klient rozwiązania generuje samodzielnie , a coach nie musi mieć w zasadzie żadnej wiedzy, czy doświadczenia z obszaru, w którym chce pracować klient.

    Kontynuując, akceptujesz politykę plików cookies na naszej stronie. Więcej informacji

    Zezwoliłeś nam na użycie plików cookies. Robimy to, aby dać Ci najlepsze wrażenia korzystania ze strony. Jeżeli będziesz kontynuować bez zmiany ustawień, lub klikniesz w przycisk "Akceptuję", pozwalasz nam na dalsze ich użycie.

    Zamknij

    Strona współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.