Złoty wiek.

Cykl nieodpłatnych warsztatów „Q SOBIE” dla seniorów.

Tematem zajęć będzie identyfikacja własnych emocji, uczuć, przekonań i potrzeb, które w wieku emerytalnym najczęściej potrzebują przepracowania na nowo.

Na naszych warsztatach chcemy pogłębiać umiejętność przyglądania się, trafnego rozpoznawania i nazywania swoich emocji i uczuć. Będziemy również pracować nad schematami myślowymi i utrudnieniami z nich wynikającymi, a przede wszystkim nad ich pokonywaniem. Ważnym tematem jest też umiejętność określania swoich potrzeb i mówienia o nich oraz rozwój umiejętności uzyskiwania wsparcia od siebie i innych w realizacji potrzeb.

Spotkania odbywać się będą w małych grupach i oparte będą o metodę Davida Kolba, czyli uczenie się przez cykl: doświadczenie – refleksja – teoria – działanie. Proces edukacyjny zaprojektowany o cykl Kolba znacznie ułatwia rozwój uczestników o różnym poziomie dominacji poszczególnych stylów uczenia się i pozwala, aby każdy odnalazł dla siebie to, czego najbardziej potrzebuje. Pozwala to też na nawiązanie interakcji między ludźmi, co ich aktywizuje i integruje.

Warsztat „Q SOBIE” składa się z trzech 90-cio minutowych zajęć, odbywających się raz w tygodniu. Poprowadzą je nasze Trenerki : Edyta Czarnecka i Agnieszka Stachura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magdalena Olejarczyk

Kontynuując, akceptujesz politykę plików cookies na naszej stronie. Więcej informacji

Zezwoliłeś nam na użycie plików cookies. Robimy to, aby dać Ci najlepsze wrażenia korzystania ze strony. Jeżeli będziesz kontynuować bez zmiany ustawień, lub klikniesz w przycisk "Akceptuję", pozwalasz nam na dalsze ich użycie.

Zamknij

Strona współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.