Mądre korzystanie ze źródeł, czyli jak się inspirować, żeby nie kopiować.

Coraz częściej życie online przenika się ze światem realnym.

Czy to dobrze? I tak… i nie …

Bądź głosem, nie echem

A. Einstein


Świat, w którym żyjemy dał nam możliwość dostępu do ogromnej ilości informacji w dowolnym miejscu i czasie. Pozwala sprawnie dotrzeć do rzeczy które nas interesują (choćby miała być to prognoza pogody w Mozambiku). Sieć daje możliwość sprawdzenia, gdzie warto pójść na obiad, czy fryzjera a od jakich lokali trzymać się z daleka. Buszowanie po sklepowych półkach coraz częściej przenosi się na karty przeglądarki internetowej. To bardzo ułatwia wiele spraw.
Internet może być wspaniałym źródłem inspiracji w wielu dziedzinach. I oczywiście warto z tego korzystać. Ale pamiętaj, że życie to nie katalog mebli, czy sesja na plaży.
Nie zabijaj swojej kreatywności na rzecz kolejnej fotki na Instagramie sezonowej celebrytki. Obie doskonale wiemy, ile wspólnego z prawdą ma większość obrazów serwowanych nam przez profile coraz to nowych, samozwańczych influencerów.
Z drugiej strony, czy chciałabyś, żeby ktoś z Twojego otoczenia kopiował wszystko co robisz? Być może na początku jest to nawet miłe i sprawia, że czujemy się podziwiani. Jeżeli jednak ktoś zacznie mieć ten sam styl, takie samo podejście, poglądy, a nawet zacznie wypowiadać się podobnie do Ciebie – uwierz mi: z czasem zacznie być to bardzo męczące i denerwujące, a Ty poczujesz się osaczona.
Dlaczego tak trudno oprzeć się kopiowaniu ludzi, których życie wydaje nam się ciekawsze od naszego?
No właśnie: „wydaje się”.
Tak długo, jak nie będziesz chciała dostrzec siebie, w całym tym bombardowaniu wirtualnym światem, nie będziesz w stanie osiągnąć równowagi.
Dlatego tak ważne jest otaczanie się właściwymi, życzliwymi nam ludźmi.
Dobry mentor pomoże w wybraniu sobie z Twojego własnego świata tego, co dla Ciebie najlepsze i przypomni Ci, że masz w sobie potencjał, który czeka żebyś go rozwinęła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magdalena Olejarczyk

Kontynuując, akceptujesz politykę plików cookies na naszej stronie. Więcej informacji

Zezwoliłeś nam na użycie plików cookies. Robimy to, aby dać Ci najlepsze wrażenia korzystania ze strony. Jeżeli będziesz kontynuować bez zmiany ustawień, lub klikniesz w przycisk "Akceptuję", pozwalasz nam na dalsze ich użycie.

Zamknij

Strona współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.