Poczuj się lepiej, żyj spokojniej i uwierz, że możesz więcej.

Dziesięć drobnych (i dobrych) zasad, które pomogą Ci poczuć się lepiej, żyć spokojniej i uwierzyć, że możesz więcej.

  • Weź oddech. Pamiętaj, kiedy czujesz się zmęczona, przepracowana, czy zestresowana masz prawo do czasu dla siebie. Skoncentruj się na dziesięciu głębokich, spokojnych oddechach. Redukcja stresu pomaga zapobiegać wielu chorobom cywilizacyjnym.
  • Złap trochę słońca. W drodze do pracy, po dziecko do przedszkola, na zakupy – zatrzymaj się na chwilkę, rozejrzyj się i zobacz jak wielką energię daje naturze (tak, nam też ) światło słoneczne.
  • Zjedz coś ! Jabłko? Dobra kanapka? A może zupa? Żeby czuć się dobrze należy jeść dobrze. Choć żyjemy w biegu postaraj się żeby w czasie posiłku nie zajmować się niczym innym – 15 minut; tylko ja i mój talerzyk. Ciało będzie wdzięczne.
  • Ćwiczenia fizyczne. Nie trzeba od razu przebiec maratonu, czy dźwigać ogromnych ciężarów żeby wzmocnić mięśnie. Rozciągnij się rano, podskocz do sufitu, weź psa na dłuższy spacer, zatańcz do ulubionej piosenki. Możesz zaśpiewać w czasie kąpieli – przepona to też mięsień!
  • Uśmiechnij się. Spójrz w lustro i uśmiechnij się do siebie. Uśmiechnij się do sąsiadki, życz jej miłego dnia. Uśmiechnij się do listonosza, kasjera i kierowcy autobusu. Zobacz jakie to miłe, kiedy ktoś uśmiechnie się do Ciebie.
  • Doceń się! Codziennie. Zrobiłaś coś dla siebie ? Dla innych? A może zdarzyło ci się spędzić dzień w piżamie? Z każdego dnia można wyłuskać coś dobrego, trzeba tylko to zauważyć.
Fot.Kinga Koziej
  • Stwórz przyjazne miejsca. W domu, samochodzie, pracy. Otaczaj się rzeczami wywołującymi radość. Uporządkuj swoje otoczenie. Postaraj się poobserwować zwierzęta: ptaki, psy, koty, konie, albo chociaż rybki, czy mrówki. Pamiętaj, luksus to przestrzeń…
  • Wyłącz internet. Odłóż telefon. Pamiętasz kiedy wyszłaś gdzieś nie będąc w zasięgu sieci?
  • Myśl o sobie dobrze.Nie ma ludzi idealnych. Nie rozpamiętuj złych chwil. Skup się na budowaniu lepszego życia. Przeszłość wspominaj jako lekcję, wpływ masz na to, co przed Tobą…
  • Zaakceptuj siebie tu i teraz. Kochaj siebie dokładnie w tym momencie życia, w którym jesteś. Jaka byłam, jakie decyzje podjęłam ? To wpływa na mnie teraz. Jaka będę ? Wszystko w Twoich rękach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magdalena Olejarczyk

Kontynuując, akceptujesz politykę plików cookies na naszej stronie. Więcej informacji

Zezwoliłeś nam na użycie plików cookies. Robimy to, aby dać Ci najlepsze wrażenia korzystania ze strony. Jeżeli będziesz kontynuować bez zmiany ustawień, lub klikniesz w przycisk "Akceptuję", pozwalasz nam na dalsze ich użycie.

Zamknij

Strona współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.